Medalik religijny jako wyraz ufności

Medalik jako wyraz ufności

Chrześcijanie od tysiącleci posiadali znaki, które oznaczały przynależność do Kościoła katolickiego. Niegdyś najpopularniejszym z nich była ryba. W kolejnych latach coraz częściej zaczęto wykorzystywać symbol krzyża oraz wizerunki świętych. Według chrześcijan noszenie medalików nie powinno się wiązać z przelotnymi modami, ale z prawdziwą wiarą. Taka biżuteria może stanowić subtelną ozdobę, ale przede wszystkim nieść ze sobą ważne znaczenie. To zaufanie Bogu i jego decyzjom. Nosząc medalik człowiek zyskuje przekonanie, że nie jest sam na świecie i że w razie czego ma kogo prosić o pomoc i wsparcie.

Biżuteria z wizerunkiem Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa

Medaliki najczęściej posiadają wizerunek Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa. Obraz Boga i Maryi ma przypominać o fundamentach wiary. Samo spojrzenie na medalik potrafi nieraz przynieść ukojenie w cierpieniu. Rozmaite modele są zdobione różnymi podobiznami. Bywa, że ludzie kierują się intencjami, które wnoszą do Boga i Maryi. Wiele katolików wierzy, że noszenie wizerunku Matki Boskiej Szkaplerznej uchroni przed niespodziewaną śmiercią, a człowiek przed odejściem na drugi świat będzie miał okazję pojednać się z ludźmi. Obraz Matki Boskiej Fatimskiej, Matki Boskiej Częstochowskiej czy Matki Boskiej Pompejańskiej pomaga chrześcijanom wierzyć w cuda i wzmaga w nich ufność, że za wstawiennictwem Marii wszystko jest możliwe. Pary starające się o dziecko często decydują się na obranie za swoją patronkę Matkę Boską Brzemienną. Wśród podobizn Chrystusa wybierany bywa obraz Jezusa Miłosiernego. Poprzez św. Faustynę jest on szczególnie związany z Polską, a ponadto potrafi stanowić źródło ufności w dobroć bożą. Medaliki nie są tylko elementem ozdoby, ale zawsze niosą ze sobą dodatkowe znaczenie. Decydując się na jeden z modeli dostępnych w sklepie Enigma online można być przekonanym o najwyższej jakości wykonania. Medalik może stać się wyjątkową pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Medaliki ze świętymi patronami

Wiele osób decyduje się na zakup medalików z wizerunkiem świętych patronów. Często są to święci, których imiona się nosi, ale bywają również tacy, którzy opiekują się np. konkretną grupą zawodową. Rzesze kierowców umieszczają w swoich samochodach dewocjonalia ze św. Krzysztofem. Niektórzy decydują się też na noszenie wizerunku świętego na medaliku. Jest on patronem wszystkich kierowców i wierzy się, że pomaga im w bezpieczny sposób dotrzeć do celu. Św. Jerzy najczęściej jest przedstawiany jako jeździec, który celuje włócznią w ognistego smoka. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie ten święty został obrany za patrona rycerzy, a w późniejszym okresie również żołnierzy i górników. Ma on chronić przed trudami niełatwego życia i utrzymywać w człowieku ufność, że to, co się robi, ma głębszy sens. Bywa, że wraz z założeniem rodziny zmieniają się życiowe priorytety i wówczas szuka się wsparcia w kimś, kto posiadał niezachwianą wiarę w słuszność swojej drogi. Wielu mężczyzn obiera wtedy za patrona św. Józefa, który uważany jest za opiekuna rodzin. Ma on przynieść pocieszenie w trudnych sytuacjach i sprawić, że z dumą będzie się podążało wybraną ścieżką.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Address

9606 North MoPac Suite 700 Austin, CA

Contact

info@envato.com
P: +1 234-567-890

Follow Us