Dzień, w którym pora sięgnąć po sygnet.

Dzień, w którym pora sięgnąć po sygnet. Ten moment czeka każdego mężczyznę

W życiu prawdziwego mężczyzny w końcu nastaje chwila, kiedy potrzeba założenia na palec czegoś wyjątkowego jest większa, niż zwykle. Nie mówimy tu o obrączce, którą panowie noszą na co dzień, lecz o czymś zupełnie innym. Sygnet męski, bo o nim mowa, to nieoczywista biżuteria, do której trzeba dojrzeć. Dziś skupimy się na tym, co warto wiedzieć o sygnecie oraz po co nosić ten nietuzinkowy pierścień.

Krótka historia sygnetu, czyli męskiego pierścienia

Wcale nie tak dawno temu, bo w XII wieku, szlachta wyższa i arystokracja używała sygnetów do zamykania kopert z korespondencją. Indywidualny odcisk w laku stanowił swoisty podpis, będący wiadomością dla odbiorcy listu. Możnowładcy posiadali osobiste sygnety, które w tamtych czasach były dla nich, niczym dzisiejsze wizytówki dla obrotnych przedsiębiorców. Często na pierścieniu przedstawiano herb rodziny, rzadziej inny symbol. A jak jest obecnie? Historia zatoczyła koło i sygnet męski wrócił do łask. Lecz nie używa się go już do zaklejania listów, a nosić go może każdy, bez względu na pochodzenie i status.

Biżuteria na specjalne okazje. Zarezerwowana dla mężczyzn

Współcześni mężczyźni bardzo o siebie dbają. Wygląd jest dla nich równie ważny, jak samopoczucie, dlatego dobór odpowiednich dodatków to priorytetowa sprawa. Zanim jednak dany pan zdecyduje, że chciałby założyć sygnet męski, musi zrozumieć, że jego noszenie będzie miało wymiar symboliczny. Ozdoba w postaci okazałego pierścienia to bowiem nie tylko gadżet czy przypadkowa błyskotka. To znak o wymownym znaczeniu, co postaramy się wyjaśnić na przykładzie. W naszym sklepie internetowym ENIGMA online, znaleźć można sygnety patriotyczne. Są to męskie dodatki, akcentujące miłość do ojczyzny. Noszą je osoby, którym zależy na podkreśleniu tego, jak ważna jest dla nich historia Polski i z dumą chcą ją upamiętnić. Eksponując taki sygnet na małym palcu lewej dłoni (jak nakazuje tradycja angielska), na palcu serdecznym lewej dłoni (zgodnie z tradycją polską) lub na jakimkolwiek innym palcu, co jest wyłącznie kwestią wygody, można się poczuć wyjątkowo. Każdy mężczyzna który uzna, że sygnet męski jest dla niego, niezaprzeczalnie powinien spróbować go nosić, choćby okazjonalnie.

Wybór sygnetu nie jest prostą sprawą. Złoto czy srebro?

Jako że kształt sygnetu męskiego jest raczej określony i z wyjątkiem detali oraz zdobień boków pierścienie są do siebie dość podobne, symbole znajdujące się na tarczy oraz dobór materiałów należy dobrze przemyśleć. W naszym sklepie są dostępne zarówno modele złote, jak i srebrne, a także eleganckie połączenia obu szlachetnych kruszców, cieszące się dużą popularnością wśród koneserów szykownej biżuterii. Przygotowaliśmy niemal 50 projektów, które z dumą można nosić na palcu na znak przynależności do narodu polskiego. Patriotyczne, okazałe, robiące wrażenie sygnety męskie to warte uwagi ozdoby, które prędzej czy później zainteresują każdego mężczyznę. Zapraszamy!

URLOP MAJOWY

01-05 MAJ

W dniach 01-05 jesteśmy na urlopie.

Wracamy w poniedziałek 06 maja. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Address

9606 North MoPac Suite 700 Austin, CA

Contact

info@envato.com
P: +1 234-567-890

Follow Us