Dowiedz się, na co zwracać uwagę, wybierając sygnet

Dowiedz się, na co zwracać uwagę, wybierając sygnet patriotyczny do swojej kolekcji

W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety mają swoje kuferki z biżuterią, w których przechowują skarby i błyskotki. Panowie również systematycznie uzupełniają własne zbiory, dokładając do nich kolejne ozdoby. Niektórych może to dziwić, innych szokować, ale sygnety patriotyczne to coraz chętniej wybierane męskie dodatki. Nie brakuje ich w kolekcjach gwiazd czy polityków, jak i przysłowiowych Kowalskich, dla których patriotyzm jest ważną wartością, a noszenie sygnetu zaszczytem.

Mój pierwszy sygnet – od czego zacząć?

Przy zakupie sygnetu niezwykle istotne jest to, czy posiadamy już jakiś pierścień, czy jest to nasz pierwszy zakup tego typu. Jeżeli dopiero rozpoczynamy etap, w którym ma nam towarzyszyć patriotyczna ozdoba, warto przemyśleć parę kwestii jeszcze przed zakupem tej specyficznej biżuterii. Priorytetem jest zapoznanie się z historią sygnetów i ich przeznaczeniem w minionych czasach oraz teraz, kiedy obok funkcji ozdobnej, mają też znaczenie czysto symboliczne. Dziś nie oznaczają one przynależności do arystokracji, nie służą też do lakowania kopert. Zamiast herbu często posiadają znak przynależności do kraju, jakim jest np. Godło Rzeczypospolitej Polskiej.

Stając przed wyborem swojego pierwszego pierścienia, dobrze jest przejrzeć różne sygnety patriotyczne i określić, jakie modele podobają się nam najbardziej. Mogą to być ozdoby z okrągłą lub kwadratową tarczą, proste albo posiadające ornamenty po bokach. Płaskie, wklęsłe i wypukłe, srebrne, złote, jak i z elementami rodowanymi na czarno. Dopiero, gdy znajdziemy odpowiedni kształt, który dobrze leży nam na palcu (zazwyczaj serdecznym lewej ręki), można zająć się najważniejszym – symbolem. Biżuteria patriotyczna nie ogranicza się do najbardziej znanych znaków narodowych. Podczas, gdy herb Polski czy biało-czerwona flaga zdobią wybrane sygnety, równie popularne są Skrzydła Husarii, symbole Polski Walczącej oraz Dywizjonu Huzarzy Śmierci. Wybierzmy taki sygnet, który się nam spodoba, a jednocześnie spowoduje mocniejsze bicie serca, urzeknie misternym wykonaniem i zachwyci swoim pięknem.

Sygnet patriotyczny dla kolekcjonera. Edycja limitowana

Dla wprawionych w boju pasjonatów biżuterii męskiej, nasz sklep ENIGMA online przygotował coś specjalnego. Sygnety patriotyczne z limitowanej edycji są niesamowitymi projektami, wydanymi w zaledwie 100 egzemplarzach! To prawdziwa gratka dla koneserów, ceniących nietuzinkowość biżuterii tworzonej z pasją. Wśród naszych kolekcji limitowanych umieściliśmy m. in. sygnety patriotyczne dedykowane Wojsku Polskiemu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ich kunsztowne wykonanie było perfekcyjne w najmniejszym calu. Przy wyborze ozdoby na palec jest to bardzo ważne, dlatego zarówno kupując swój pierwszy sygnet, jak i któryś z rzędu, przyjrzyjmy mu się dokładnie sprawdzając, czy wyrób na pewno został stworzony z miłości do sztuki jubilerskiej.

URLOP MAJOWY

01-05 MAJ

W dniach 01-05 jesteśmy na urlopie.

Wracamy w poniedziałek 06 maja. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Address

9606 North MoPac Suite 700 Austin, CA

Contact

info@envato.com
P: +1 234-567-890

Follow Us