O nas

kim jesteśmy

HISTORIA

Jaka jest nasza historia? Jak to często bywa, musieliśmy przejść długą drogę, pełna wzlotów i upadków, aby znaleźć się w miejscu, w którym jesteśmy...
Marka Enigma w widocznej dziś formie, zaczęła swoją działalność w kwietniu 2016 roku. Przeszliśmy długą drogę,żeby znaleźć się w obecnym miejscu...

Na rynku jubilerskim jesteśmy już ponad 30 lat. Na początku naszej przygody, aż do okresu, którym przyszło nam powitać nowe stulecie byliśmy w gronie pierwszych większych odlewni na dolnym śląsku dostarczających produkty do sklepów jubilerskich zlokalizowanych w całej Polsce.

 

Jednakże zmieniająca się rzeczywistość, rozwój technologii, nowe potrzeby były dla nas istotnym bodźcem do stopniowego przekształcenia profilu działalności. Przestaliśmy pełnić funkcję dostawcy odlewów do innych organizacji, a w zamian staliśmy się marką, która tworzy autorską biżuterię wyróżniającą się doskonałą jakością.

Nie ustawaliśmy przy tym w staraniach i dążeniach zmierzających do uzyskania pożądanego efektu. Przez ponad 10 lat działalności zdobywaliśmy i pogłębialiśmy wiedzę, a także umiejętności dotyczące wytwarzania biżuterii z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Branża zyskała bardzo dużo dzięki technologii projektowania i druku w 3d. Wszystko to pozwoliło na zebranie doświadczeń, które umożliwiają nam realizację projektów wyróżniających się nietuzinkowymi wzorami, stanowiącymi wyzwanie nie do pokonania dla innych podmiotów. 

 

Nasza działalność jest wynikiem niezwykle umiejętnego połączenia tradycyjnego podejścia z innowacyjnością. Ponadto, wyróżnia nas świeże spojrzenie na rynek, ale nie zapominamy przy tym o zdobytym doświadczeniu i wiedzy kształtowanej przez lata.

założyciel marki

nasz zespół

poznaj nas

Jeremy Salamon
Executive Chef
Przemek Jurek
założyciel
Jason Soloway
Wine Director & Owner

MĘSKA MARKA

od mężczyzn, dla mężczyzn

profil działalności

co robimy

Nasza działalność skupia się na tworzeniu projektów i produkcji ponadprzeciętnych, nietypowych i charakterystycznych wzorów męskiej biżuterii. Dążymy do tego, aby produkty oferowane przez nasze przedsiębiorstwo były identyfikowane wyłącznie z nami. Naszym najcenniejszym zasobem i know how działalności są doświadczenia oraz wiedza, którą zdobywaliśmy przez lata.

 

Czym wyróżniają się produkty enigmy? Zasadniczą kwestią jest oryginalność i dbałość o szczegóły. Domeną naszego biznesu jest produkcja biżuterii nowoczesnej, ale także ponadczasowej. Pragniemy, aby nasze wyroby przetrwały próbę czasu. Dlatego też do tworzenia wykorzystujemy wyłącznie stopy szlachetne. Dzięki temu przy właściwym traktowaniu i pielęgnacji będą zachwycać przedstawicieli niejednego pokolenia.

oś czasu

kamienie milowe

4 kwietnia.2016

Założenie firmy

Wszystko zaczęło się 4 kwietnia 2016 roku. Wówczas nastąpiła rejestracja działalności w naszej rodzinnej Świdnicy na Dolnym Śląsku. Miejscowość ta jest siedzibą przedsiębiorstwa aż do chwili obecnej.

maj.2016

uw 200

W maju 2016 roku dostąpiliśmy zaszczytu wzięcia udziału w obchodach 200-lecia istnienia Uniwersytetu Warszawskiego. Zaproszenie było wynikiem inicjatywy Klubu Absolwenta. Okazja była bardzo znacząca, dlatego też przygotowaliśmy specjalną serię wzorów, które zachwyciły uczestników wydarzenia.

LIPIEC 2016

WSPÓŁPRACA Z SURGE POLONIA

Kształtowana przez nas marka zyskała bardzo dużo dzięki nawiązaniu współpracy z prekursorem rynku odzieży patriotycznej w Polsce – Surge Polonia. Miała to miejsce w lipcu 2016 roku. Efektem wskazanego działania było stworzenie serii wzorów wyróżniających się tematyką narodowościową. Był to duży krok, gdyż zainicjował przygotowanie pełnoprawnej, koronnej kolekcji Enigmy.

kwiecień 2017 roku

pierwszy sklep internetowy

Prędzej, czy później musiało do tego dojść. Stało się to jednak równo rok po rozpoczęciu działalności Enigmy. W kwietniu 2017 roku uruchomiliśmy swój pierwszy sklep internetowy, w którym mogliśmy zaprezentować swój własny asortyment.

maj 2017 roku

kolekcja patriotyczna

Zasadnicze znaczenie w kształtowaniu marki miało stworzenie koronnej kolekcji, która do chwili obecnej stanowi podstawę naszej działalności. Wskazanie posunięcie sprawiło, że marzenia stały się realne i mogliśmy z większą pewnością patrzeć w przyszłość.

rok 2018

Klienci instytucjonalni

Rok 2018 przyniósł nam duży sukces, gdyż był to czas, w którym udało nam się nawiązać współpracę z odbiorcami instytucjonalnymi. Mogliśmy zmierzyć się z wyzwaniem polegającym na realizacji projektów dedykowanych konkretnym jednostkom, formacjom wojskowym, instytucjom publicznym, a także innym organizacjom działającym w sektorze publicznym oraz prywatnym. W naszych dążeniach nadal nie ustajemy w pozyskiwaniu nowych klientów należących do tego sektora.

lipiec 2018

sygnet absolenta awl

W lipcu 2018 roku wraz z Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu podjęliśmy inicjatywę, której wynikiem było przygotowanie pierścienia przeznaczonego dla absolwentów uczelni. Dzięki temu zapoczątkowaliśmy piękną tradycję, która mamy nadzieję, że przetrwa lata. Z wielkim przekonaniem liczymy na to, że uda nam się zaszczepić podobną w innych wojskowych szkołach wyższych w Polsce.

LUTY 2019

ROZWÓJ SKLEPU INTERNETOWEGO

Dążenia do przekraczania kolejnych granic sprawiły, że konieczna stała się modyfikacja sklepu internetowego. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, od początku 2019 roku skupiliśmy się na technicznym udoskonaleniu strony, a także rozszerzeniu oferty o nowe wspaniałe wzory.

lato 2019

enigma limited

Pragniemy także zaspokajać indywidualne potrzeby naszych odbiorców. Dlatego latem 2019 wprowadziliśmy nową usługę skierowaną do bardziej wymagających klientów, którzy pragną cieszyć się niepowtarzalną biżuterią. Personalizowane wzory jubilerskie tworzone na zamówienie to usługa, która powstała w odpowiedzi na oczekiwania ludzi o wyjątkowych gustach i zasobnych portfelach.

dane firmy

Skontaktuj się z nami