O nas

kim jesteśmy

historia

Marka Enigma w widocznej dziś formie, zaczęła swoją działalność w kwietniu 2016 roku. Przeszliśmy długą drogę,żeby znaleźć się w obecnym miejscu...
Marka Enigma w widocznej dziś formie, zaczęła swoją działalność w kwietniu 2016 roku. Przeszliśmy długą drogę,żeby znaleźć się w obecnym miejscu...

Nasza przygoda z rynkiem jubilerskim trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat. W początkowym okresie aż do początku nowego millenium, działaliśmy jako jedna z pierwszych większych odlewni na dolnym śląsu, zapotarująca sklepy jubilerskie z całej polski.

 

Zmieniający się rynek i nowe technologie, które w sposób rewolucyjny zmieniły naszą branżę, spowodowały stopniowe przestawianie profilu działalności z dostawców odlewów dla innych firm, w markę tworzącą autorską biżuterię najwyższej jakości, niespotykanej dotąd w Polsce.

Od przeszło 10 lat zgłębialiśmy swoją wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia i produkcji biżuterii z użyciem najnowszych technologii i rewolucyjnych możliwości, jakie dała branży technologa projektowania i druku w 3d. Przy okazji nabieraliśmy doświadczenia, które dziś jest naszym know how pozwalającym realizację najbardziej nietuzinkowych wzorów na rynku, o jakich konkurencja może jedynie pomarzyć.

 

W mistrzowski sposób połączyliśmy tradycję z nowoczesnością, świeże spojrzenie na rynek z doświadczeniem i wiedzą zdobywaną przez lata.

założyciel marki

nasz zespół

poznaj nas

Jeremy Salamon
Executive Chef
Przemek Jurek
założyciel
Jason Soloway
Wine Director & Owner

MĘSKA MARKA

od mężczyzn, dla mężczyzn

profil działalności

co robimy

Przez lata nabieraliśmy  doświadczenia, które dziś jest naszym najcenniejszym zasobem - know how - pozwalającym na projektowanie i wytwarzanie najbardziej nietuzinkowych, nieprzeciętnych i rozpoznawalnych wzorów na rynku biżuterii męskiej w Polsce.

 

Styl Enigmy wyróżnia oryginalna stylistyka i pietyzm wykonania. Dokładamy najwyższych starań, aby nasza biżuteria była nowoczesna i na tyle ponadczasowa, aby przetrwała próbę czasu. Aby sprostać tym wymaganiom, tworzymy ją wyłącznie ze stopów szlachetncyh. Odpowiednio pielęgnowana, będą cieszyć oko przez wiele pokoleń.

oś czasu

kamienie milowe

4 kwietnia.2016

Założenie firmy

Enigma zostaje zarejestrowana w naszej rodzinnej Świdnicy na Dolnym Śląsku, w której do dziś jest siedziba firmy.

maj.2016

uw 200

Z zaszczytem przyjęsliśmy zaproszenie na obchody 200 lecia powstania Uniwersytetu Warszawskiego, wystosowane przez klub absolwenta UW . Na tę okazję przygotowaliśmy specjalną serię wzorów.

LIPIEC 2016

WSPÓŁPRACA Z SURGE POLONIA

Pierwszym dużym krokiem w rozwoju marki było nawiązanie współpracy z prekursorem rynku odzieży patriotycznej w Polsce - firmą Surge Polonia. Jej rezultatem była seria wzorów o tematyce patriotycznej, która stała się zalążkiem tego, co później przekształciliśmy w pełnoprawną, koronną kolekcję Enigmy.

kwiecień 2017 roku

pierwszy sklep internetowy

Równo po roku od rozpoczęcia działalności, otworzyliśmy swój pierwszy sklep internetowy z własnym asortymentem.

maj 2017 roku

kolekcja patriotyczna

Koronna kolekcja, która do dziś stanowi podstawę naszej działalności. Dzięki niej mogliśmy zacząć myśleć poważnie o przyszłości.

rok 2018

Klienci instytucjonalni

W roku 2018 zaczęły się zamówienia na projekty dedykowane konkretnym jednostkom i formacjom wojskowym, instytucjom publicznym i innym podmiotom z sektora publicznego i prywatnego. Mamy w kolekcji oficjalne wzory dla wielu z nich i wciąż pozyskujemy nowych klientów z tego sektora.

lipiec 2018

sygnet absolenta awl

Wraz z absolwentami Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, w 2018 roku zapoczątkowaliśmy piękną tradycję tworzą wspólnie oficjalny wzór pierścienia akademii dla absolwentów studiów magisterskich. Mamy nadzieję zaszczepić podobną na innych polskich uczelniach wojskowych w najbliższej przyszłości.

LUTY 2019

nowy sklep, nowe kolekcje

Od początku 2019 roku to stałe dążenie do rozwoju sklepu internetowego zarówno pod kątem nowego asortymentu, jak i samej technicznej warstwy jego funkcjonowania. Wprowadziliśmy też sporo nowych wzorów.

lato 2019

enigma limited

Wprowadznie nowej usługi dla klientów indywidualnych oraz b2b - tworzenie niepowtarzalnych, personalizowanych wzorów jubilerskich pod indywidualne oczekiwania klienta. Ekskluzywna usługa dla ludzi o zasobnych portfelach.

dane firmy

Skontaktuj się z nami