Medalik religijny jako wyraz ufności

Medalik jako wyraz ufności

Chrześcijanie od tysiącleci posiadali znaki, które oznaczały przynależność do Kościoła katolickiego. Niegdyś najpopularniejszym z nich była ryba. W kolejnych latach coraz częściej zaczęto wykorzystywać symbol krzyża oraz wizerunki świętych. Według chrześcijan noszenie medalików nie powinno się wiązać z przelotnymi modami, ale z prawdziwą wiarą. Taka biżuteria może stanowić subtelną ozdobę, ale przede wszystkim nieść ze sobą ważne znaczenie. To zaufanie Bogu i jego decyzjom. Nosząc medalik człowiek zyskuje przekonanie, że nie jest sam na świecie i że w razie czego ma kogo prosić o pomoc i wsparcie.

Biżuteria z wizerunkiem Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa

Medaliki najczęściej posiadają wizerunek Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa. Obraz Boga i Maryi ma przypominać o fundamentach wiary. Samo spojrzenie na medalik potrafi nieraz przynieść ukojenie w cierpieniu. Rozmaite modele są zdobione różnymi podobiznami. Bywa, że ludzie kierują się intencjami, które wnoszą do Boga i Maryi. Wiele katolików wierzy, że noszenie wizerunku Matki Boskiej Szkaplerznej uchroni przed niespodziewaną śmiercią, a człowiek przed odejściem na drugi świat będzie miał okazję pojednać się z ludźmi. Obraz Matki Boskiej Fatimskiej, Matki Boskiej Częstochowskiej czy Matki Boskiej Pompejańskiej pomaga chrześcijanom wierzyć w cuda i wzmaga w nich ufność, że za wstawiennictwem Marii wszystko jest możliwe. Pary starające się o dziecko często decydują się na obranie za swoją patronkę Matkę Boską Brzemienną. Wśród podobizn Chrystusa wybierany bywa obraz Jezusa Miłosiernego. Poprzez św. Faustynę jest on szczególnie związany z Polską, a ponadto potrafi stanowić źródło ufności w dobroć bożą. Medaliki nie są tylko elementem ozdoby, ale zawsze niosą ze sobą dodatkowe znaczenie. Decydując się na jeden z modeli dostępnych w sklepie Enigma online można być przekonanym o najwyższej jakości wykonania. Medalik może stać się wyjątkową pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Medaliki ze świętymi patronami

Wiele osób decyduje się na zakup medalików z wizerunkiem świętych patronów. Często są to święci, których imiona się nosi, ale bywają również tacy, którzy opiekują się np. konkretną grupą zawodową. Rzesze kierowców umieszczają w swoich samochodach dewocjonalia ze św. Krzysztofem. Niektórzy decydują się też na noszenie wizerunku świętego na medaliku. Jest on patronem wszystkich kierowców i wierzy się, że pomaga im w bezpieczny sposób dotrzeć do celu. Św. Jerzy najczęściej jest przedstawiany jako jeździec, który celuje włócznią w ognistego smoka. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie ten święty został obrany za patrona rycerzy, a w późniejszym okresie również żołnierzy i górników. Ma on chronić przed trudami niełatwego życia i utrzymywać w człowieku ufność, że to, co się robi, ma głębszy sens. Bywa, że wraz z założeniem rodziny zmieniają się życiowe priorytety i wówczas szuka się wsparcia w kimś, kto posiadał niezachwianą wiarę w słuszność swojej drogi. Wielu mężczyzn obiera wtedy za patrona św. Józefa, który uważany jest za opiekuna rodzin. Ma on przynieść pocieszenie w trudnych sytuacjach i sprawić, że z dumą będzie się podążało wybraną ścieżką.

Be the first to comment
Biżuteria Męska Pod Lupą
Previous

Biżuteria Męska Pod Lupą

Leave review
W sklepie ENIGMA online biżuteria męska stanowi 10...
Czytaj dalej
Bransolety dla mężczyzn z charakterem
Dalej

Bransolety dla mężczyzn z charakterem

Leave review
Istnieją jeszcze miejsca, w których dostępne są un...
Czytaj dalej

podobne tematy